Čištění a odličování pleti

Čištění a odličování pro normální a smíšenou pleť

Pro vaši pleť je vhodné používat čisticí gel. Ten vaši pleť spolehlivě odlíčí, vyčistí a pomáhá zachovat přirozenou a rovnoměrnou hydrataci pleti. Podobně vhodnou volbou pro normální až smíšenou pleť je také čistící pěna. Nejen, že pleť důkladně vyčistí, ale je k ní také velmi šetrná. Pokud máte spíše smíšenou pleť, mytí a peeling jsou nejlepší volbou. Peeling snižuje přebytečný maz bez toho, aby narušoval přirozenou rovnováhu pleti. Exfoliační částice vyčistí póry a pomáhají dlouhodobě snížit výskyt nečistot pleti – čímž pomáhají efektivně předejít vzniku nových nečistot. Jako druhý krok je potom vhodné použít čisticí pleťovou vodu, která pleť dočistí a pomáhá udržovat její pH v rovnováze. Tip: Pokud vám čištění pomocí oplachovacích výrobků nevyhovuje, vyzkoušejte micelární vodu určenou pro normální až smíšenou pleť.

 

cisteni pleti

Čištění a odličování pro suchou až citlivou pleť

Jemné čištění je i pro suchou a citlivou pleť nezbytné. Výrobky, které budete používat, musí být k pleti jemné, poskytovat jí dostatečnou hydrataci a neměly by ji zbytečně dráždit. Zjistěte více o čistících přípravcích pro suchou a citlivou pleť: micelární voda odstraní make-up, pleť vyčistí a zanechává ji hydratovanou v jednom kroku. Pomocí micelární technologie jsou částice špíny chyceny a odstraněny bez toho, aby bylo nutné pleť drhnout a tím ji oslabovat. Použitím této jemné metody čištění obličeje zmírníte nepříjemné projevy citlivé pleti jako začervenání pocit napjaté pleti a vysušování. Dále je pro suchou a citlivou pleť vhodné čisticí mléko. Díky tomu, že mají obvykle velmi jemné složení, zachovávají přirozenou rovnováhu pleti a účinně odstraňuje nečistoty. Tip: suchou pleť není vhodné oplachovat často vodou, protože ta ji sama o sobě dále vysušuje. Pokud vám přesto tento typ čištění vyhovuje, používejte vždy čištění určené pro suchou pleť a nikdy nezapomeňte poté pleť tonizovat pomocí pleťové vody a dopřát jí péči prostřednictvím vhodného denního a nočního krému

 

odliceni pleti

Problematická pleť: Pečujte a čistěte pleť pomocí správných přípravků na obličej

Pro problematickou pleť jsou vhodné oplachovací výrobky jako například peeling s jemnými částicemi. Ten odstraní odumřelé pleťové buňky a podporuje jejich obnovu a cirkulaci krve. Jakmile pleť vyčistíte, obličej se vám rozjasní a získáte rovnoměrnější tón pleti. Pokud nosíte make-up, abyste zakryli pupínky, čištění pleti je ještě důležitější. Umytou pleť je důležité dočistit – zde je nejlepší volbou pleťová voda – toner. Ta pomáhá obnovit rovnováhu pleti, odstraňuje zbytky nečistot a make-upu a připraví obličej pro nanesení dalších, pečujících výrobků. Tip: vždy důkladně čtěte instrukce na obalu výrobků. Zvlášť u produktů jako je peeling je důležité řídit se doporučením, jak často daný přípravek používat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *