TOP produkty k péči o zuby a ústní dutinu

ZUBY

Zuby, dentální kosmetika a péče o zuby. Správná péče o zuby a ústní dutinu představuje soubor úkonů, které musí být správně prováděny pro zpevnění a ochranu zubní skloviny, abychom předešli vzniku a růstu zubního kazu a dalších chorobných jevů jako paradentóza. Jako vedlejší účinek správné dentální hygieny můžeme označit i zesvětlení zubů a odstranění zápachu z úst nebo-li halitózy. Dentální hygiena samotná u dentálního specialisty je léčebný zákrok, při kterém se odstraňují příčiny zánětu dásní nebo-li gingivitigy a parodontitidy.

Abychom předcházeli těmto nákladným zákrokům je nutné o své zuby řádně pečovat. Zde uvádíme základy správné domácí zubní péče.

Pravidelně odstraňujeme zubní plak, který je příčinou vzniku kazů. Můžeme jej ověřovat tabletami. Zuby si čistíme minimálně 2x denně a to ráno po snídani a večer před spánkem. Volíme kartáčky malou hlavou a s měkkými štětinami. Na hlavě zubního kartáčku se množí mikroorganismy, proto je nutné jej nechat vždy uschnout. Zubní kartáček se má měnit asi po třech měsících nebo vždy po skončeném onemocnění jako jsou angíny nebo virová onemocnění. Mezizubní prostory čistíme mezizubním kartáčkem a jde použít i zubní niť. Pro lepší vyčištění můžeme použít mezizubní gely.

Každý zub se čistí ze všech stran i zevnitř úst. Dělka čištění alespoň tři minuty. Vedle pečlivého čištění musíme k udržení zdravých zubů mít také zdravou stravu a pravidelně cvičte na čerstvém vzduchu. na Clinia.cz Vám přinášíme širokou škálu zubních pomůcek jako jstou zubní pasty, zubní kartáčky, mezizubní kartáčky a další užitečné pomůcky. S produkty od nás můžete výborně pečovat o dámské zuby, o dětské zuby i o mužské zuby. Pro každý typ chrupu máme specifické a účinné produkty.


Nejlepší produkty a přípravky k péči o zuby, péče o ženské zuby