TOP depilace a epilace pro ženy

Depilace

Zobrazuji všechny 2 výsledky

Depilace a epilace jsou soubory technik, které bezpečně zbaví pokožku viditelných chloupků. Při depilaci depilátor každý chloupek odstraní oholením. Při depilaci depilátor tedy neodstraní kořínek chloupku. Hlavní výhodou depilace je její rychlost. Depilovaná pokožka je ihned hladká a v tomto stavu vydrží dva až tři dny. Toto je individuální doba, která závisí na tom, jak rychle se Vám na těle chloupky obnovují. Depilaci je tedy nutné pravidelně a poměrně často opakovat.

Depilaci nohou provádíme nejčastěji pomocí dámského holicího strojku, který má vyměnitelnou hlavici nebo pomocí dámského holítka s pevnou nebo výkyvnou hlavicí. Depilační holení se provádí nejčastěji po sprše nebo po koupeli. Při tomto mokrém způsobu holení se používá pěna na holení na  nebo gel na holení. Pěna nebo gel na holení Vaše chloupky změkčí a hlavice strojku bude po pokožce lépe klouzat. K depilaci se také využívá elektrický holicí strojek nebo epilátor s holicí hlavou. Používají se také bateriové zastřihovače různé velikosti a provedení. Chloupky se odstraňují také pomocí depilačních krémů a depilačních pěn. Tyto přípravky bezpečně a bezolestně odstraní Vaše chloupky. Depilační krém nebo depilační pěna se po nanesení nechává několik minut působit a poté se pokožka setře. Současně dojde i k péči o pokožku, která je ošetřena. Tento způsob oceníte zejména pokud máte citlivou pokožku.

Epilace je soubor technik, při kterých se odstraňuje celý chloupek včetně kořínku. Je to pomalejší proces, ale jeho výhodou je, že Vaše pokožka zůstává bez chloupků několik týdnů. Epilace pokožky je také poněkud bolestivá a pokožka bývá po epilaci nějakou dobu zarudlá. Je tedy potřeba jí věnovat ještě péči. Efekt je však výrazný a pravidelnou epilací dojde k řídnutí Vašich chloupků a ty budou také jemnější. Používá se strojek neboli epilátor, který obsahuje v hlavici rotující pinzety nebo kotoučky. Tyto epilátory mají různá provedení a také nástavce k epilaci různých částí těla včetně obličeje nebo intimních partií. Chloupky k epilaci by měly být asi čtyři milimetry dlouhé. Méně bolestivá je epilace pod vodou vodními epilátory. Po jakékoli epilaci je nutno pokožku vždy ošetřit zklidňujícím kosmetickým přípravkem.

Epilace voskem a voskovými pásky je méně bolestivá a je stejně účinná. Chloupky musí být o něco delší, kolem pěti milimetrů, aby přilnuly k voskové vrstvě. Epilační pásek se nejprve přitlačí a uhladí na pokožce a poté se strhne. Epilace cukrovou pastou se používá na nejcitlivější partie. Cukrová epilační pasta se nanese postupně proti směru růstu chloupků. Po chvíli působení se strhává ve směru růstu chloupků. Fotoepilace pomocí IPL epilátoru je bezbolestná a používá se na všechny partie, přičemž se využívají různé nástavce. Při fotoepilaci se využívají světelné impulzy, které zničí kořínky chloupků včetně jejich zárodků. Po několika fotoepilacích opakovaných po čtrnácti dnech bude Vaše pokožka bez chloupků na několik měsíců. Epilace IPL epilátorem je vhodná pro pigmentové tmavší typy chloupků s dostatkem melaninu. Není vhodná pro blond, jemné, zrzavé nebo šedé chloupky. Epilace laserem je podobně jako fotoepilace vhodná pro tmavší pigmentované chloupky. Laserový paprsek se dostane díky pigmentu až do kořínku, který je teplem zničen. Vaše pokožka zůstane bez chloupků řadu měsíců. Laserovou epilaci je nutné několikrát opakovat obdobně jako IPL epilaci.

______________________________________________________________

Depilácia a epilácia sú súbory techník, ktoré bezpečne zbaví pokožku viditeľných chĺpkov. Pri depilácii depilátor každý chĺpok odstráni oholením. Pri depilácii depilátor teda neodstráni korienok chĺpku. Hlavnou výhodou depilácia je jej rýchlosť. Depilovaná pokožka je ihneď hladká a v tomto stave vydržia dva až tri dni. Toto je individuálna doba, ktorá závisí na tom, ako rýchlo sa Vám na tele chĺpky obnovujú. Depilácii je teda nutné pravidelne a pomerne často opakovať.

Depiláciu nôh vykonávame najčastejšie pomocou dámskeho holiaceho strojčeka, ktorý má vymeniteľnú hlavicu alebo pomocou dámskeho holítka s pevnou alebo výkyvnou hlavicou. Depilačné holenie sa vykonáva najčastejšie po sprche alebo po kúpeli. Pri tomto mokrom spôsobe holení sa používa pena na holenie na alebo gél na holenie. Pena alebo gél na holenie Vaše chĺpky zmäkčí a hlavica strojčeka bude po pokožke lepšie kĺzať. K depilácii sa tiež využíva elektrický holiaci strojček alebo epilátor s holiacou hlavou. Používajú sa aj batériové zastrihávače rôzne veľkosti a prevedenia. Chĺpky sa odstraňujú aj pomocou depilačných krémov a depilačných pien. Tieto prípravky bezpečne a bezolestně odstráni Vaše chĺpky. Depilačný krém alebo depilačné pena sa po nanesení necháva niekoľko minút pôsobiť a potom sa pokožka zotrie. Súčasne dôjde aj k starostlivosti o pokožku, ktorá je ošetrená. Tento spôsob oceníte najmä ak máte citlivú pokožku.

Epilácia je súbor techník, pri ktorých sa odstraňuje celý chĺpok vrátane korienku. Je to pomalší proces, ale jeho výhodou je, že Vaša pokožka zostáva bez chĺpkov niekoľko týždňov. Epilácia pokožky je tiež trochu bolestivá a pokožka býva po epilácii nejakú dobu začervenaná. Je teda potrebné jej venovať ešte starostlivosť. Efekt je však výrazný a pravidelnú epiláciou dôjde k riednutiu Vašich chĺpkov a tie budú tiež jemnejšie. Používa sa strojček čiže epilátor, ktorý obsahuje v hlavici rotujúce pinzety alebo kotúčiky. Tieto epilátory majú rôzne prevedenia a tiež nástavce na epiláciu rôznych častí tela vrátane tváre alebo intímnych partií. Chĺpky na epiláciu by mali byť asi štyri milimetre dlhé. Menej bolestivá je epilácia pod vodou vodnými epilátory. Po akejkoľvek epilácii je nutné pokožku vždy ošetriť upokojujúcim kozmetickým prípravkom.

Epilácia voskom a voskovými pásky je menej bolestivá a je rovnako účinná. Chĺpky musí byť o niečo dlhšie, okolo päť milimetrov, aby priľnuli k voskovej vrstve. Epilačný pások sa najprv pritlačí a uhladí na pokožke a potom sa strhne. Epilácia cukrovou pastou sa používa na najcitlivejšie partie. Cukrová epilačná pasta sa nanesie postupne proti smeru rastu chĺpkov. Po chvíli pôsobenia sa strháva v smere rastu chĺpkov. Fotoepilácia pomocou IPL epilátora je bezbolestná a používa sa na všetky partie, pričom sa využívajú rôzne nadstavce. Pri fotoepilácii sa využívajú svetelné impulzy, ktoré zničia korienky chĺpkov vrátane ich zárodkov. Po niekoľkých fotoepiláciach opakovaných po štrnástich dňoch bude Vaša pokožka bez chĺpkov na niekoľko mesiacov. Epilácia IPL epilátorom je vhodná pre pigmentové tmavšie typy chĺpkov s dostatkom melanínu. Nie je vhodná pre blond, jemné, ryšavé alebo šedé chĺpky. Epilácia laserom je podobne ako fotoepilácie vhodná pre tmavšie pigmentované chĺpky. Laserový lúč sa dostane vďaka pigmentu až do korienka, ktorý je teplom zničený. Vaša pokožka zostane bez chĺpkov niekoľko mesiacov. Laserovú epiláciu je nutné niekoľkokrát opakovať obdobne ako IPL epiláciu.

Deodoranty pro ženy jsou určené proti zápachu z pocení, tedy proti maskování tělesného pachu. Antiperspiranty a deodoranty působí každý odlišně. Antiperspiranty jsou určené proti pocení, kdy svým účinkem ucpávají ústí potních žláz. Dámské se stejně jako pánské aplikují převážně do podpaží a na místa na těle, kde se hodně potíme. Na Clinia.cz máme široký výběr těch nejlepších od značek jako Chanel, Paco Rabanne, Clarins, Vichy, Biotherm, Nivea, Dermacol, Adidas, Juvea, … Máme také širokou nabídku antiperspirantů.

 103,00

Sprej na nohy pro ženy 130 ml

 91,00

Sada pro ženy: depilační vosk 250 ml + páska 12 ks + špachtle 1 ks


Nejlepší přípravky a pomůcky k depilaci a epilaci pro ženy